Kara śmierci dla Tuska? - ansa

 


Przywróćmy normalność. Za zdradę kara śmierci!

Kara śmierci dla Tuska?

"Uważam, że tu powinna być zastosowana najsurowsza z kar, którą powinno się przywrócić w polskim prawie na tę okoliczność" - stwierdziła Ewa Stankiewicz na antenie Telewizji Republika. Podobne słowa powtórzyła potem w TVP Info. Zdaniem dziennikarki zasłużył na nią Donald Tusk, który dopuścił się "zdrady interesów Polski na skalę niewidzianą od czasów Targowicy".

- Tusk jest jednym z największych winowajców w tej sprawie. Mówię o doprowadzeniu do katastrofy, o rozdzieleniu wizyt, o działaniach na szkodę polskiego prezydenta wspólnie z władzami Rosji, czyli dogadywaniu się z władzami Rosji ponad głową polskiego prezydenta. Ale mówię też o największej jego zbrodni, czyli zdradzeniu polskich interesów po katastrofie smoleńskiej - mówiła Ewa Stankiewicz w Telewizji Republika. Wedle słów szefowej stowarzyszenia "Solidarni 2010", początkowo komisje - polska i rosyjska - powołane w sprawie katastrofy smoleńskiej, pracowały wspólnie i na równych prawach. Ale w drugim dniu po katastrofie na skutek decyzji Donalda Tuska o oddaniu śledztwa Rosjanom, polska komisja z tych prac się wycofała. - Właśnie dlatego my do dzisiaj nie mamy wraku, do dzisiaj nie mamy czarnych skrzynek, ponieważ Donald Tusk wbrew polskim interesom, działając na ich szkodę, wyraził na to zgodę, aktywnie do tego doprowadził - przekonywała dziennikarka.
- Tu powinna być zastosowana najsurowsza z możliwych kar, być może nawet specjalnie na tę okoliczność przywrócona w polskim prawie, dlatego że to jest taka zdrada interesów narodowych, z jaką nie mieliśmy do czynienia - jeśli chodzi o skalę - od czasów Targowicy - stwierdziła Ewa Stankiewicz. Przy czym ani razy nie użyła bezpośrednio sformułowania "kara śmierci". Na wtręt prowadzącego, że Donald Tusk jest poza polskim wymiarem sprawiedliwości, odpowiedziała, że na pewno są jakieś możliwości i powinniśmy wystąpić do organów Unii Europejskiej. Dziennikarka mówiła o wspólnocie, którą obserwowaliśmy po katastrofie smoleńskiej, a która trwała zaledwie kilka dni. - Próbowano zniszczyć tę wspólnotę w mediach, ale ona trwa. Myślę, że należałoby zacząć od tego, że dążenie do prawdy to walka o bardzo przyziemne, ale i wielkie rzeczy. Przyziemne, bo chodzi o nasze indywidualne bezpieczeństwo, a wielkie bo także o los naszego narodu - przekonywała Stankiewicz.
- Jeśli nie nazwiemy tego, co się stało i nie ukażemy winnych, to istnienie naszego państwa staje pod znakiem zapytania. (...) Jeśli my pozwalamy na zabicie urzędującego prezydenta i nie spotyka się to z żadną karą i a wręcz przeciwnie nagradza się odpowiedzialnych za to ludzi to wysyłamy sygnał, że można z nami zrobić wszystko - wskazywała. Dziennikarka wyraziła pogląd, że wiele wskazuje na to, że tragedia smoleńska była zamachem. Jak dodała, dopóki winni nie zostaną ukarani, nie możemy czuć się bezpiecznie.
Na pytanie, dlaczego część społeczeństwa nie jest zainteresowana dochodzeniem do prawdy, stwierdziła, że jest to efekt zastraszenia i medialnej propagandy. Jak tłumaczyła, w badaniach Laska nie uczestniczyli żadni przedstawiciele nauki, a jego hipotezy przeczą prawom fizyki i matematyki. Dziennikarka przywołała list, jaki z ministerstwa nauki został skierowany do polskich uczelni, w którym napisano, żeby nie zajmować się katastrofą, bo będzie to szkodziło postępowaniu prowadzonemu przez rząd, interesom rządu.
- Katastrofa smoleńska obnażyła katastrofę państwa. Jeżeli wspólnota narodowa pozwala na śmierć prezydenta, czyli głowy państwa, i nie tylko ludzie odpowiedzialni za to nie ponoszą kary, ale są nawet awansowani w życiu publicznym, to oznacza tylko jedno - że ta wspólnota wysyła sygnał do siebie samej i do świata, że nie zasługuje na istnienie w postaci państwa - mówiła Stankiewicz w TVP Info.

ansa

Od red.Rp:
Jak inaczej antypolskie zaprzaństwo, tutejsi będący na usługach wrogów Polski mają zrozumieć gdzie są nieprzekraczalne granice? Kara śmierci jest wyznacznikiem "kanciastych granic" bez których mamy to, co mamy: erzac państwa, erzac Polski, erzac wolności i niepodległości. Mamy produkty zastępcze w miejsce oryginalnych.

12.04.2016r.
Stefczyk.info

 
RUCH RODAKÓW: O Ruchu - Dołącz do nas - Aktualności RR - Nasze drogi - Czytelnia RR
RODAKpress: W skrócie - RODAKvision - Rodakwave - Galeria - Animacje - Linki - Kontakt
COPYRIGHT: RODAKnet