O RUCHU RODAKÓW
PRZYSTAP DO RUCHU RODAKÓW
RODAKpress - head
HOME - button

MŁODA LEWICA POD PRĘGIERZM

MŁODA LEWICA POD PRĘGIERZEM

 

 

 

 

 


Młoda lewica - Młodzieżówka Uni Pracy
stoi pod Pręgierzem Czytelników.

http://www.lewica.pl/
http://www.lewica.pl/?dzial=teksty&id=522
http://www.lewica.pl/?dzial=teksty&id=519

Młoda lewica obraża papieża


Młodzieżówka Unii Pracy zamieszcza w Internecie teksty szkalujące papieża.

Link do portalu za mieszcza oficjalna strona partii. "Krew na rękach papieża", "Jan Paweł II reakcjonista w owczej skórze" - to niektóre przedruki różnych artykułów prasowych zamieszczonych na stronie www.lewica pl, którą opiekuje się członek krajowych władz UP Adrian Zandberg. Teksty pochodzą z prasy krajowej i zagranicznej. Są wyjątkowo agresywne "Jan Paweł II nie uznawał równości z nikim.

Wyróżniał się nader wygórowaną opinią na temat swoich zdolności intelektualnych" - czytamy na stronie. Możemy się też dowiedzieć, że Jan Paweł II rządził Kościołem jak despota: "Biskupibyli wzywani do Rzymu, by wysłuchać rozkazów, nie zaś na braterskie konsultacje. Honorowano frankistów i zbzikowanych mistyków ze skrajnej prawicy, podczas gdy wyzwol i ciele z Ameryki Łacińskiej otrzymywali jedynie połajanki" - rozpisują się publicyści portalu. Politycy są zbulwersowani.

- To stek bzdur i nikczemność - oburza się senator Krzysztof Piesiewicz. - Smutnomi, że gdy Polska jest pogrążona w żałobie, młodzież nie potrafi uszanować autorytetu Jana Pawła II - mówi poseł Kazimierz Ujazdowski z PiS. Portal jest reklamowanyna oficjalnych stronach UP. Jej szefowa Izabela Jaruga-Nowacka twierdzi, że jest zaskoczona. - Jest mi ogromnie przykro.Uważam Jana Pawła II za wybitną postać - tłumaczy. Adrian Zandberg był wczoraj dla Życia Warszawy nieuchwytny.

Życie Warszawy
Data: 16.04.2005

 

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet
NASZE DROGI - button AKTUALNOŒCI W RR NAPISZ DO NAS