O RUCHU RODAKÓW
PRZYSTAP DO RUCHU RODAKÓW
RODAKpress - head
HOME - button

APEL POPARCIA DLA IPN

 

 

 

 

 

 


APEL POPARCIA DLA IPN

Dziś o godz. 15:00 pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku odbyła się manifestacja w obronie IPN. Licznie zgromadzeni demonstranci podziękowali historykom IPN za książkę o Lechu Wałęsie, wyrażając jednocześnie oburzenie z powodu brutalnych ataków na jej autorów.

W akcji wzięli udział m.in. Jacek Kurski i Andrzej Gwiazda. Poseł PiS powiedział: - Nie pozwolimy, by komukolwiek, kto broni wolności słowa w Polsce, spadł włos z głowy. Nie pozwolimy na zamach na IPN.

Organizator imprezy - Polska Racja Stanu - wystosowała list do prezesa IPN prof. Janusza Kurtyki oraz autorów książki o Lechu Wałęsie. Portal niezalezna.pl publikuje w całości jego treść:

Sz. P. prof. Janusz Kurtyka
Sz. P. dr Sławomir Cenckiewicz
Sz. P. dr Piotr Gontarczyk

Podziękowanie

Przygotowując i wydając książkę pt. "SB, a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii", dokonaliście Panowie wielkiego dzieła.

Dotychczas było tak, że z racji naturalnego uwikłania w politykę oraz w interesy jednostek i grup nic nie było bardziej zakłamane niż historia najnowsza.

Nie ma gorszej trucizny dla społeczeństwa niż konieczność życia w zadekretowanym odgórnie kłamstwie. Dlatego na pracę tą od wielu lat czekała polska opinia publiczna, a w szczególności rzesze członków "Solidarności".

Dzięki panów wysiłkowi Instytut Pamięci Narodowej zasłużył na miano jednostki badawczej najwyższej klasy, służącej narodowi w najlepszy sposób.

Ponieważ wydanie tej książki stało się możliwe, dzięki połączeniu w Panów osobach najwyższych kompetencji zawodowych z odwagą osobistą i patriotyczną postawą, wyrażamy Panom nasz szacunek, i serdeczne podziękowanie.

Poparcie dla Apelu można wyrażać pod adresem e-mailowym: polskaracjastanu@gmail.com lub pod numerem telefonu: Michał Stróżyk 698 437 035

Swoje poparcie dla IPN można wyraźić podpisując się także pod petycją TUTAJ

25.06.2008r.
Niezależna

 

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet
NASZE DROGI - button AKTUALNOŒCI W RR NAPISZ DO NAS