Generałowie NATO opisali scenariusz agresji - Jagillonia

 

Rosyjskie czołgi wkroczą do Polski i Litwy:
Generałowie NATO opisali scenariusz agresji

Gen. Ben Hodges, były dowódca amerykańskiej armii w Europie, wraz z szeregiem ekspertów wojskowych w komentarzu udzielonym Daily Mail przedstawili scenariusz rosyjskiej agresji na państwa członkowskie NATO. Eksperci uważają jednak, że realizacji tego scenariusza można zapobiec, dostarczając Ukrainie niezbędną współczesną broń i amunicję do pokonania wojsk państwa-agresora i zniszczenia rosyjskiego imperializmu, który stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa globalnego.

PIERWSZA FAZA AGRESJI

Pierwsza faza agresji obejmowałaby cyberataki, które spowodowałyby powszechne zakłócenia, w tym w łańcuchach dostaw, a także atak rakietowy mający na celu uszkodzenie satelitów oraz kluczowych instalacji wojskowych i infrastrukturalnych w Europie Wschodniej i poza nią - zasugerował Hodges.

Następnie Federacja Rosyjska wystrzeli setki rakiet dalekiego zasięgu przeciwko celom cywilnym w całej Europie. Zostaną zaatakowane lotniska, bazy morskie i centra logistyczne.

"Rosja nie zawaha się użyć setek precyzyjnie naprowadzanych rakiet dalekiego zasięgu przeciwko celom cywilnym w całej Europie. Zrobili to na Ukrainie i zupełnie nie przejmują się konsekwencjami zbrodni wojennych, które są tam popełniane każdego dnia. Jeśli więc zdecydują się zaatakować NATO, zaatakują wszystkie główne porty morskie i lotnicze, węzły transportowe a także duże wojskowe kwatery główne, bazy lotnicze i tego typu obiekty". - Gen. Ben Hodges, Były dowódca wojsk USA w Europie

Dlatego tak ważne jest, aby Europa posiadała odpowiedni system obrony powietrznej i przeciwrakietowej; obecnie nie jest ona wystarczająco przygotowana na tak masowy atak, podkreśla Hodges.

DRUGA FAZA AGRESJI

Drugi faza agresji to inwazja z lądu, morza i powietrza - uważa gen. Hodges. Jego zdaniem w jednym ze scenariuszy Rosja mogłaby ona rozpocząć się w Przesmyku Suwalskim łączącym Polskę, Litwę, a rozdzielającym rosyjski Królewiec od Białorusi. Podobnie jak Białoruś, korytarz ten mógłby stać się trampoliną kolejnej fazy inwazji, argumentuje były dowódca armii USA w Europie.

TRZECIA FAZA AGRESJI

Jeśli zdobycie przesmyku się powiedzie, nastąpi trzecia faza agresji - odbędzie się przerzut żołnierzy, sił specjalnych i czołgów sterowanych przez sztuczną inteligencję oraz do ataku na jedno z państw wschodniej flanki NATO. Innymi słowy najeźdźcy rozszerzą inwazję na Polskę lub jedno z państw bałtyckich.

Dalszy rozwój wydarzeń i postęp inwazji będzie zależał od pierwszej reakcji NATO.

"Gdybyśmy się zawahali, niewypełnienie naszych obowiązków wynikających z Artykułu 5 w zakresie ochrony państw członkowskich. rozerwałoby sojusz. Byłby to oszałamiający cios dla NATO, gdybyśmy nie wykonali tego, co obiecaliśmy zrobić" - powiedział były dowódca armii USA w Europie.

?ZWARTA FAZA AGRESJI

Hodges twierdzi, że w czwartym etapie agresji rosyjska marynarka wojenna będzie próbowała przejąć kontrolę nad Północnym Szlakiem Morskim, który mógłby stać się nowym szlakiem handlu międzynarodowego, co stanowiłoby zagrożenie dla państw NATO z punktu widzenia bezpieczeństwa zarówno militarnego i jak gospodarczego.

O tym, że Rosja szykuje się właśnie do zakrojonej na wielką skalę agresji na państwa NATO, świadczy fakt, że Moskwa całkowicie militaryzuje się, przenosi całą gospodarkę FR na tory wojenne i już teraz zwiększyła wydatki na obronę do 140 miliardów USD.

"Te zmiany nie mają sensu, jeśli są wymierzone wyłącznie w obecnego wroga - Ukrainę - kraj, którego ludność stanowi jedną trzecią populacji Rosji i który ledwo się trzyma. Zmiany mają sens tylko wtedy, gdy Rosja przygotowuje się do wojny z przeciwnikiem tak dużym jak NATO" - Kevin Ryan, Emerytowany generał brygady US Army - powiedział w komentarzu dla Daily Mail.

JAK POWSTRZYMAĆ AGRESJĘ MOSKWY?

Generałowie NATO uważają, że najlepszym sposobem zapobieżenia opisanemu powyżej scenariuszowi jest pomoc Ukrainie w jej planach pokonania wojsk rosyjskich i zniszczenia nieadekwatnych roszczeń rosyjskiego imperializmu. Były dowódca wojsk USA w Europie zaznaczył, że w takim razie da się powstrzymać Rosję od agresji przeciwko państwom członkowskim NATO, ale przede wszystkim "musimy jasno rozumieć zagrożenie".

"Najlepszym sposobem zapobieżenia atakowi Rosji na NATO jest pomoc Ukrainie w pokonaniu Rosji już teraz" - podkreślił gen. Ben Hodges.

Zniszczenie rosyjskiego potencjału militarnego, technologicznego i gospodarczego stworzy warunki, w których Rosja nigdy nie będzie mogła stanowić zagrożenia dla swoich sąsiadów i całej Europy.

"Jeśli nie powstrzymamy Putina od pragnienia władzy i kontroli nad Ukrainą, nie ograniczy się do Ukrainy. Już grozi, że przypomni Polsce, że część jej ziem są prezentem od Rosji. Były Prezydent Federacji Rosyjskiej [Dmitrij Miedwiediew] nazwał Estonię, Łotwę i Litwę bałtyckimi prowincjami Rosji. To są nasi sojusznicy z NATO. Jeśli Putin zaatakuje sojusznika z NATO, wówczas będziemy bronić każdego cala terytorium NATO".

Nie mamy prawa opuszczać Ukrainy, nie mamy prawa odwracać się plecami do Izraela. USA muszą zwiększyć wsparcie udzielane obu państwom, które są pogrążone w krwawych wojnach, rozpętanych przez okrutnych agresorów - oświadczył prezydent USA.

Amerykański przywódca ostrzegł, że agresja Rosji przeciwko Ukrainie i agresja Hamasu przeciwko Izraelowi "mogą wydawać się odległe", ale są one "kluczowe dla bezpieczeństwa narodowego Ameryki".
Source: https://jagiellonia.org/rosyjskie-czolgi-wkrocza-do-polski-i-litwy-generalowie-nato-opisali-scenariusz-agresji-na-sojusz

KOMENTARZ REDAKCJI

Zaprezentowany jako ultimatum Traktat o gwarancjach bezpieczeństwa, opublikowany 17 grudnia 2021 roku przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a przygotowany na polecenie szalonego Putina, zawiera bezczelne żądanie wycofania wojsk NATO ze wschodniej flanki Sojuszu do granic z 1997 roku. Opętany ideą wskrzeszenia ponurego imperium zła gospodarz Kremla z maniakalnym uporem usiłuje odbudować sowiecką strefę wpływów w Europie. Dlatego chce zakwestionować plany rozszerzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschód, chce, żeby Zachód porzucił państwa Europy Środkowo-Wschodniej na pastwę Rosji.

Opętany ideą wskrzeszenia ponurego rosyjskiego imperium zła, gospodarz Kremla z maniakalnym uporem usiłuje odbudować stalinowską strefę wpływów w Europie. Dlatego chce zakwestionować kolejne etapy rozszerzenia NATO na Wschód, po których Moskwa nie mogłaby już destabilizować i wzniecać otwartych konfliktów zbrojnych w Polsce, Czechach, Słowacji, krajach bałtyckich i na wschodnich Bałkanach. Jednocześnie we wszystkich krajach sąsiednich (Mołdawia, Gruzja, Azerbejdżan i Ukraina), które nie przystąpiły do NATO, rosyjskie służby specjalne rozpętały krwawe wojny. Putin marzy o rozpaleniu podobnych konfliktów w państwach byłego Układu Warszawskiego, ponieważ przez 200 lat Rosja panowała w Europie Środkowo-Wschodniej za pomocą zasady "dziel i rządź".
Source: https://jagiellonia.org/rosyjskie-czolgi-wkrocza-do-polski-i-litwy-generalowie-nato-opisali-scenariusz-agresji-na-sojusz

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności "denazyfikacji" Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

Agresywna kremlowska koncepcja geopolityczna stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i całego Zachodu. "Wojny nie da się uniknąć, można ją tylko opóźnić - na korzyść przeciwnika" - słusznie powiedział kiedyś Niccolo Machiavelli. W żywotnym interesie Polski i całej cywilizacji euroatlantyckiej leży niezachwiane i długoterminowe wspieranie wysiłków Ukrainy zmierzających do całkowitego zniszczenia zbrodniczego rosyjskiego imperializmu. Skutkiem wojny na Ukrainie powinien być ostateczny upadek resztek agresywnego kremlowskiego imperium zła.

Jagiellonia.org

31.01.2024r.
jagiellonia.org

 
RUCH RODAKÓW: O Ruchu - Dołącz do nas - Aktualności RR - Nasze drogi - Czytelnia RR
RODAKpress: W skrócie - RODAKvision - Rodakwave - Galeria - Animacje - Linki - Kontakt
COPYRIGHT: RODAKnet