Ukraińskie drony mogą uderzyć na Syberii - oprac. za ft.com

 

"Wkrótce w Rosji nie będzie bezpiecznych miejsc"
Ukraińskie drony mogą uderzyć na Syberii

Financial Times, powołując się na doradcę rządu Ukrainy ds. obrony: Obecnie SZU uzyskały nieograniczony zasięg uderzeń na terytorium Rosji. Nasze drony mogą dosięgnąć nawet cele na Syberii. "Wkrótce w Rosji nie będzie bezpiecznych miejsc".

Doradca rządu Ukrainy ds. obrony powiedział Financial Times, że ukraińskie siły zbrojne nie mają już żadnych ograniczeń w zakresie uderzeń w cele na terytorium Rosji. Twierdzi, że ukraińskie drony mogą dotrzeć nawet na Syberię.

Ukraina pokazała atakami na rosyjskie bazy lotnicze, że może przeprowadzić uderzenia dalekiego zasięgu bez zachodniego sprzętu. Jeden z celów trafionych 6 grudnia przez ukraińskie drony znajdował się 160 km od Moskwy.

Analitycy uważają, że na cele w głębi Rosji to nowa taktyka ukraińskich sił zbrojnych. Kijów próbuje pokazać, że w Rosji nie ma teraz bezpieczniejszych miejsc.

"Ataki powtarzają się. Nie mamy ograniczeń zasięgu i wkrótce będziemy mogli trafiać we wszystkie cele w Rosji, także na Syberii. My w Ukrainie wiemy, jak trudno jest bronić się przed takimi atakami z powietrza. Wkrótce Rosja też nie będzie miała bezpiecznych stref" - mówi w rozmowie z Financial Times źródło w ukraińskim rządzie.

Ukraina nie wzięła jeszcze odpowiedzialności za ataki na lotniska w Rosji. Również wiele szczegółów operacji pozostaje tajnych.

Jedno jest pewne, przeprowadzane w ostatnich dniach skuteczne ataki na obiekty wojskowe w Rosji mogą spowodować, że Rosja będzie musiała rozproszyć swoją obronę przeciwlotniczą i na terenie całego kraju. To pewne, że Rosjanie będą mniej pewni siebie.

oprac. za ft.com

01.01.2023r.
Kresy24.pl

 
RUCH RODAKÓW: O Ruchu - Dołącz do nas - Aktualności RR - Nasze drogi - Czytelnia RR
RODAKpress: W skrócie - RODAKvision - Rodakwave - Galeria - Animacje - Linki - Kontakt
COPYRIGHT: RODAKnet