"Długi marsz przeciwko mitom" - Odnotowane - A.Ścios - "wspólnota mysli"* Początek marszu
* Etap1- promocja
*Etap2-wspólnota
"Długi marsz przeciwko mitom"
projekt realizowany przez Bez dekretu i RODAKpress

Wpis w komentarzach na blogu Bezdekretu
rodakvision1 10 kwietnia 2018 07:12

Szanowni Państwo, Maszerujący w "Długim marszu przeciwko mitom"

Czas na etap II, na słowo mówione - "wspólnota myśli"
Po okresie promowania "Nudis verbis przeciwko mitom" naszym celem jest skupiać się wokół treści zawartych w książce i popularyzować jej tezy!

Po trzech miesiącach na podium bestsellerów księgarni Multibook "Nudis verbis przeciwko mitom" w lutym książka znalazła się na dziesiątym miejscu, a w marcu poza dziesiątką. To jest dobry moment na przejście do drugiego etapu naszego marszu. Etap promocji nigdy nie powinien się zakończyć, bo w miarę rozwijania się naszej aktywności powinno przybywać ludzi zainteresowanych książką wokół której powstaje "wspólnota myśli" Maszerujących. Dziękujemy za to, co już zrobiliście i zapraszamy do kolejnego etapu marszu, którego zadania będą zawierały Wasze sugestie. Prosimy nadsyłać propozycje dla maszerujących w drugim etapie "Długiego marszu przeciwko mitom" na adres: rpredakcja@rodaknet.com

Jak treść "Nudis verbis przeciwko mitom" spopularyzować wśród Polaków?
Jak wokół niej i Bez dekretu utworzyć "wspólnotę myśli"?
Czekamy na Wasze podpowiedzi.

To od nas zależy jak szeroko rozejdzie się to, co Autor zawarł w książce, która jest Rzeczą dla Rzeczypospolitej.

Żaden rząd, żadnej frakcji (PiS,PO,PSL,SLD,Kukiz...)partii władzy uformowanej przy "okrągłym stole" nie spełni oczekiwań pana "jan kowalski". Zgoda natomiast, że ich działania nadają się jedynie "na podeptanie przez ludzi" maszerujących w długim marszu. "Formacją Rodaków" musi się zająć uformowana i wyłoniona dla Niepodległej elita, a to jest zadanie dla Maszerujących. Nie dla wybrańców "sfromatowanych" na potrzeby i ambicje partyjne, a nie na polskie potrzeby.

Lista bestsellerów za marzec: ... tutaj
ETAP 2
Czas na słowo mówione - "wspólnota myśli": ...czytaj dalej

Pozdrawiam wszystkich Państwa myślących o dobru wspólnym

Odpowiedź Pana Aleksandra Ściosa
Aleksander Ścios 11 kwietnia 2018 19:55

Rodakvision,

Niestrudzony Panie Mirosławie,

Blog jest tylko miejscem w sieci internetowej. Poczytuje sobie za zaszczyt, że przez 10 lat udało się tu zgromadzić grupę ludzi podobnie myślących.
Ale prawdziwa wspólnota powstaje poprzez działania i czyny. One wyrażają to, o czym myślimy i do czego chcemy dążyć.
Liczę, że wydarzenia ostatnich tygodni i ta wczorajsza rocznica (Smoleńska), kończą pewien etap. Sprawa Smoleńska (i nie tylko ona) zostaną „wygaszone”, a kierunek kursu „na michę i pluszowy łańcuch” wytyczy środowisko lokatora Pałacu.
To oznacza, że poziom fałszu, cynizmu i obłudy, przekroczy wszelką miarę przyzwoitości.
Odtąd nasz sprzeciw i gniew, nasze aspiracje dotyczące spraw polskich, muszą zmierzać w stronę budowania realnej reprezentacji. Nie piszę – partii politycznej, bo nie partią obala się sukcesje komunizmu, lecz takiej formy organizacyjnej, która w niedługim czasie pozwoli policzyć się przeciwnikom magdalenkowego tworu.

Na pytanie - „Jak treść "Nudis verbis przeciwko mitom" spopularyzować wśród Polaków?” - nie ma prostej odpowiedzi, bo książka i autor są dziś na cenzurowanym. Tak dalece, że podobnej aktywności „służb wszelakich” nie doświadczałem nawet w czasach Komorowskiego.
Wystarczy natomiast, by ci, którzy odnajdują w tej książce odbicie własnych ocen i refleksji, jak i ci, którzy książki w ręku nie mieli, lecz mierzi ich dzisiejszy fałsz i gra teatru cieni, zdobyli się na krok logiczny, a zatem konieczny – budowanie małych „grup oporu”. Dwu, trzy, a choćby i dziesięcioosobowych wspólnot, które aktywnością we własnym środowisku poprzedzą powstanie ogólnopolskiej reprezentacji.
Nie mam wątpliwości, że pojawienie się takiej struktury, to tylko kwestia czasu.

Dziękuję Panu i pozdrawiam

21.04.2018r.
RODAKpress 

RUCH RODAKÓW: O Ruchu - Dołącz do nas - Aktualności RR - Nasze drogi - Czytelnia RR
RODAKpress: W skrócie - RODAKvision - Rodakwave - Galeria - Animacje - Linki - Kontakt
COPYRIGHT: RODAKnet

 

aktualnosci rr dolacz do nas o ruchu rodakow nasze drogi czytelnia ruchu rodakow